Daivutė Staigienė - nusipelniusi Lietuvos slaugytoja, kurios ilgametė profesinė karjera ir atsidavimas slaugos darbui yra puikus medikų bendruomenės pavyzdys. Pripažinimą taip pat jai suteikė Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija, įteikusi apdovanojimą už ypatingus nuopelnus sveikatos srityje.
Profesinis kelias ir mokslas
D. Staigienė gimė ir augo Pagėgiuose. Baigusi aštuonias klases, ji įstojo į tuometinę Juozo Kupčinsko medicinos mokyklą ir įgijo medicinos sesers specialybę. Pirmoji darbo vieta - Klaipėdos Raudonojo kryžiaus ligoninės Chirurginis skyrius, kuriame ji dirbo sanitare.
Vėliau, jau turėdama patirties, Daivutė persikėlė į Pagėgius, kur pradėjo dirbti Nervų ligų skyriuje medicinos seserimi, o po trejų metų tapo vyriausiąja medicinos seserimi. Tuo laikotarpiu dar veikė Šilutės centrinės ligoninės poliklinika, kaimų ambulatorijos ir medicinos punktai, taip pat Pagėgių pirmoji rajoninė ligoninė.
Tačiau 1997 m. prasidėjus sveikatos apsaugos sistemos pertvarkai ir mažinant darbuotojų skaičių, D. Staigienei teko palikti Pagėgius. Nors jos sprendimas tekėjo sunkiai, į 80 km nutolusį Šilutės miestą ji galiausiai persikėlė 2005 m., kai Klaipėdos universitete įgijo Slaugos ir reabilitacijos slaugytojos specialybę. Šilutės ligoninėje ji pradėjo dirbti Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje bendrosios praktikos slaugytoja, o vėliau tapo šio skyriaus vyresniąja slaugytoja.
Darbo aplinka ir slaugos svarba
Šilutės ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius yra sparčiausiai plečiamas padalinys regione. Prieš 11 metų skyriuje buvo tik 15 lovų, o šiuo metu prižiūrimi net 70 pacientų, dauguma jų - ypač sunkiai sergantys. Skyrius skirtas užtikrinti slaugą po sunkių operacijų ar ligų - tuomet, kai tinkama priežiūra namuose - ne visada įmanoma.
Taip pat skaitykite: LAT praktika
Gydytoja Nijolė Ramanauskienė, vadovaujanti skyriui nuo jo įkūrimo, pastebi, kad slaugos poreikis nuolat auga dėl senstančios visuomenės, o taip pat ir dėl to, kad nemaža dalis tautiečių gyvena užsienyje, palikdami savo artimuosius prižiūrėti specialistų rankose.
Skyriuje dirba apie 40 darbuotojų, kurių tarpe 19 slaugytojų, vadovaujamų vyresniosios slaugytojos Daivutės Staigienės. Ši medikų komanda naudoja modernią įrangą, įskaitant paskutiniais metais gautas funkcines lovas, šiuolaikiškus keltuvus pacientų pernešimui ir maudymui.
Darbo specifika ir iššūkiai
Daivutė atkreipia dėmesį į pokyčius pacientų ir visuomenės požiūryje į slaugos profesiją. Anksčiau slaugytojos buvo laikomos prestižinėmis, jas gerbė ir medikai, ir pacientai. Dabar žmonių lūkesčiai ir nuotaikos dažnai būna sudėtingesni, o slaugos darbuotojai susiduria su didesniu spaudimu ir iššūkiais.
Jos teigimu, slaugytojo darbas reikalauja vidinės ramybės, kantrybės ir meilės kitiems. Kaip vyresnioji slaugytoja, Daivutė labai vertina kolektyvo darną ir draugiškumą, kurie, jos manymu, padeda kurti darbo atmosferą be pykčio ir įtampos.
„Pacientų yra įvairių: vieni sunkiau sergantys, kiti - mažiau, tačiau visiems vis vienodai reikia dėmesio. Daug bendravimo tenka ir su pacientų artimaisiais, kurie dažnai nežino, kaip elgtis, nori patarimų ir užuojautos“, - dalijasi vyresnioji slaugytoja.
Taip pat skaitykite: Įvertinimas: Klaipėdos Jūrininkų Ligoninės slaugytoja
Ji priduria, kad darbas slaugytoja nėra lengvas ir ne kiekvienam tinkamas, tačiau gerai pasirinkus šią profesiją, darbas tampa džiaugsmu.
Asmeninės patirtys ir požiūris
Įsivaizduodama savo profesinę ateitį nuo vaikystės, Daivutė nuolat jautė, kad bus slaugytoja, nors jos mama norėjo, kad ji taptų buhaltere. Dabar ji džiaugiasi pasirinkimu ir gerai jaučiasi darbe, kuris jos akimis - tarsi šventė.
Prisimindama savo pradžią Pagėgiuose, ji pasakoja apie gydytojų ir slaugytojų atvykimą į rajoną be nuomojamo būsto - daug kas apsistodavo vietinių gyventojų namuose, tarp jų ir jos šeimoje, kur itin šiltai priimdavo atvykėlius.
Apdovanojimai ir pripažinimas
Daivutė Staigienė sulaukė padėkos ir įvertinimo ne tik iš pacientų, bet ir iš Lietuvos Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, kuris ją apdovanojo už neprilygstamą darbą slaugos srityje. Jos veikla ir skyriaus plėtra yra pavyzdys ne tik Šilutėje, bet ir visoje Lietuvoje.
Šilutės ligoninės slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus plėtra
Šis skyrius yra vienas svarbiausių Šilutės ligoninėje, prisidedantis prie pacientų srautų optimizavimo ir teikiantis ilgalaikę slaugą po hospitalizacijos kituose skyriuose. Skyrius plečiasi labai sparčiai ir nuolat gaunama Europos Sąjungos parama leidžia įsigyti naują įrangą ir gerinti pacientų priežiūrą.
Taip pat skaitykite: Darbas RVUL Skubios Pagalbos Skyriuje
| Metai | Lovų skaičius | Dirbančių darbuotojų skaičius |
|---|---|---|
| 2005 | 15 | nedidelis personalas |
| 2024 | 70 | apie 40, įskaitant 19 slaugytojų |
Gydytojai ir slaugytojai dirba komandoje siekdami užtikrinti, kad visų pacientų poreikiai būtų patenkinti, o daugeliu atvejų - ir pacientų artimųjų įtampa būtų sumažinta, suprantant jų sunkumus slaugant sunkiai sergančius ligonius.
tags: #vyresnioji #slaugytoja #daivute #staigiene