Pėsčiųjų žygis Sudarge 2022-09-29

 

                                         

                                          Pėsčiųjų žygis Sudarge 

 

    Rugsėjo 29 d. Sudargo piliakalniuose įvyko pėsčiųjų žygis – „grybavimas“.

    Tai Slavikų seniūnijos bendruomenės centro vykdomo projekto „Iniciatyvus jaunimas – bendruomenės dalis 2022“ dalis, kurį finansavo Šakių rajono savivaldybė.

    Slavikų, Šilgalių ir Gotlybiškių jaunuoliai susipažino su Sudargo istorija, kurią papasakojo Šakių viešosios bibliotekos Sudargo bibliotekininkė Valerija Endriukaitienė. Jos lydimi aplankė Sudargo piliakalnius, save išmėgino skaičiuodami piliakalnius jungiančius laiptelius.

    Didžiausias iššūkis laukė, kai pasidalinę į dvi grupes, su gautomis užuominomis iškeliavo „grybauti“, ieškoti „pasislėpusių“ grybukų. Vieniems užduotį atlikti sekėsi greičiau, kiti šiek tiek užtruko, bet svarbiausiai, kad visų nuotaika buvo puiki. Net grįžę raustelėjusiais veidais, dar išbandė ir „Basakojų taką“. Na, o prarastas jėgas atstatė bendrai kepdami dešreles ant laužo bei dalindamiesi įspūdžiais ir patirtimi.

   Kai trumpėja diena, o naktis greičiau apgaubia gatves ir kelius, pėsčiųjų žygio dalyviai diskusijų metu aptarė, kaip svarbu dėvėti šviesą atspindinčias priemones ir kaip saugiai elgtis. Slavikų seniūnijos bendruomenės centras dalyvauja konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“, todėl aktyviai rūpinasi savo kraštiečiais, kad jie ne saugiai elgtųsi gatvėse ir keliuose, bet ir turėtų šviesą atspindinčių priemonių.

   Gražios bendrystės dėka, šis pėsčiųjų žygis pavyko puikiai, nes jį organizavo ne tik bendruomenės centras, bet ir Šakių socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja dirbanti su šeimomis seniūnijoje Kristina Baršauskienė ir Atviras jaunimo centras. Už pagalbą ir paramą dėkojame Slavikų seniūnijai, Šakių viešosios bibliotekos Slavikų bibliotekininkei Algimantai Kuncaitytei.  

Daugiau foto - NUOTRAUKOS