Girėniškių šventė


Girėnų bendruomenės centre 2018 m. vasario 17 d. vyko renginys, skirtas valstybės atkūrimo šimtmečiui „Šviesa, tiesa ir meilė“. Savo prisiminimais apie sunkiausią praeities periodą pasidalinti pakvietėme mūsų krašto šviesuolį, kraštotyrininką Beną Jaką, kuris papasakojo apie okupacijos metus ir pasidalino išgyvenimais tremtyje. Savo kolekciją „Laiškai iš Sibiro“ pristatė filatelistas Juozas Urbonas, kuris labai įdomiai ir išsamiai apžvelgė savo surinktą kolekciją. Savo dainomis mus pasveikinti atvyko Briedžių laisvalaikio salės moterų vokalinis ansamblis „Gija“ ir Šakių vyrų vokalinis ansamblis Akordas“. 

 Girėnų bendruomenės, dalyvaujančios projekte „Eismo saugumas bendruomenėse 2017“, pirmininkė Irena Sakalauskienė renginio dalyvius apdalino atšvaitais, skirtais valstybės atkūrimo šimtmečiui, palinkėjo būti saugiais ne tik savoje bendruomenėje, namuose, bet ir kelyje. 

 

  

Zanavykų muziejaus renginys'2017

  

   Spalio 24 ir  lapkričio 4 dienomis, minint Atšvaitų dieną bei Visų Šventųjų dieną muziejaus darbuotojai vyko į Šakių „Varpo“ mokyklą, Lukšių gimnaziją. Moksleiviams  tradiciškai ypatingas dėmesys buvo skiriamas eismo saugumui, primintos kelių eismo taisykles, buvo kalbama apie saugaus elgesio gatvėje principus.

 

   Aplankyti Lukšių ŽŪB darbuotojai, įvairaus amžiaus muziejaus lankytojams buvo primenama apie ilgėjantį tamsųjį laikotarpį, kad privalu nešioti atšvaitus. Buvo akcentuojama, kad labai svarbu  prisiminti, jog pėstieji, dviratininkai ir kiti eismo dalyviai atšvaitą privalo segėti, kaip būtiną priemonę, kurios pamiršti negalima. Jų gerovei ir saugumui užtikrinti buvo išdalinti atšvaitai ir kitos dalomosios priemonės.

  

   


Meno dienos Šakiuose

 

 

   Spalio 9 - 14 dienomis  Šakių „Varpo“ mokykloje vyko tradicinės meno dienos. Šiemet jos rengiamos jau devynioliktą kartą. Kiekvieną dieną skirtingų klasių mokiniai dalyvavo kūrybinėse pamokose. Jas vedė mokyklos mokytojai ir kviestiniai svečiai.

   Zanavykų muziejaus darbuotojos šiais metais į kūrybines dirbtuves pakvietė 6A klasės mokinius. Jie kūrė palankaus vėjo malūnėlius. Spalvingi darbai papuošė mokyklą.

   Kadangi Šakių „Varpo“ mokykla dalyvauja saugaus eismo projekte ,,Eismo saugumas bendruomenėse – 2017“, kurį vykdo Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, mokyklos direktorius ir muziejaus darbuotojos, vykdė projekto „Eismo saugumas bendruomenėse 2017“ akciją.  Mokiniams linkėjo būti matomiems kelyje ir gatvėje,  dalino šviesą atspindinčias saugaus eismo priemones.