Kurynės parkas 2019-09-06

  Kurynės soduos paukščiai groja,

Bučiuoja spinduliai rasas,

Migla pasveikina rytojų,

Kurynės soduos paukščiai groja.

Atrado vietą čia poetai,

Čia skamba eilės, trioletai.

Kurynės soduos paukščiai groja,

Bučiuoja spinduliai rasas.

                             Birutė Danielienė

 

   Ir tikrai rugsėjo 6 d. Kurynės parke (Juškakaimių k., Slavikų sen.) ne tik paukščiai grojo, bet liejos eilės, skambėjo širdžiai mielos melodijos. Tądien gausus slavikiečių ir svečių būrys susirinko pasigrožėti atsinaujinusiu Kurynės dendrologiniu rinkiniu, vietinių vadinamu tiesiog Kurynės parku. Toks lankytojams pritaikytas dėka 2018-2019 m. vykdyto projekto „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti“. Šis projektas finansuotas iš Europos regioninės plėtros fondo, o jį vykdė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos ir Šakių rajono savivaldybė. Visus darbus atliko UAB „Hidrokesta“.

   Nors Kurynės parkas yra privatus, bet yra saugomas valstybės ir vienintelis visoje Zanavykijoje.

  Pasivaikščioję po parką, renginio dalyviai susirinko naujai įrengtoje estradoje, kur visiems buvo pristatyta Zigmo ir Edmundo Naujokaičių išleista knyga „Iš Slavikų krašto praeities“. Knygoje pasakojama ne tik apie Slavikų seniūnijos kaimus, bet ir Gotlybiškių, Panovių kraštus.

  Po nuoširdžių svečių pasidžiaugimų ir knygos autoriaus bei parko įkūrėjo Zigmo Naujokaičio pagerbimo, visus renginio dalyvius suvienijo Šakių viešosios bibliotekos kūrėjų grupė „Mėlynosios paukštės“. 

Daugiau foto - NUOTRAUKOS