Rugsėjo 1-oji

  Mokslo ir žinių diena

   Rugsėjo 1-oji minima kaip Mokslo ir žinių diena. Tai diena, kai baigiasi kalendorinė vasara, kai po atostogų į mokyklas suguža jaunoji mūsų karta. Po nerūpestingos vasaros prasideda vis nauji ir kiti rūpesčiai rūpestėliai... Dauguma moksleivių į mokyklą keliauja ne vieną kilometrą. Todėl reikia pasirūpinti jų saugia kelione į mokyklą ir atgal. Jau tradicija tapo mokslo metų pradžios šventėje dalyvauti bendruomenės šventėje ir priminti ne tik jauniesiems, bet ir vyresniems eismo dalyviams apie saugumą gatvėse ir keliuose, apie tai, kaip svarbu, ypač tamsiu paros metu, nebūti juoda dėme kelyje – kaip laimingai keliauti ir būti sveikais...

   Slavikų seniūnijos bendruomenės centras jau ketvirti metai sėkmingai kartu su Zanavykų muziejumi dalyvauja konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2017“. Šį konkursą organizuoja Automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Glaudų ryšį su konkurse dalyvaujančiomis mūsų rajono bendruomenėmis palaiko ir padeda organizuoti įvairias akcijas (ir Rugsėjo 1-osios šventėje) VĮ „Marijampolės regiono keliai“ eismo saugumo specialistas Egidijus Lovskis.

   Šventės metu patiems mažiausiems Slavikų pagrindinės mokyklos moksleiviams buvo įteiktos lavinančios knygelės saugaus eismo tema. Neužmiršti ir mūsų mokyklos jaunieji dviratininkai, kurie sėkmingai dalyvauja respublikinėse jaunųjų dviratininkų varžybose „Saugus ratas“ - vieninteliai Šakių rajone. Jiems įteiktos šviesą atspindinčios liemenės. Kitiems moksleiviams padovanotos liniuotės saugaus eismo tema. Pradinių klasių mokytojos taip pat paskatintos priemonėmis, kurių pagalba galės skatinti vaikus saugiai elgtis keliuose. Na, o vyriausi – dešimtokai – visiems parodė, kaip teisingai reikia nešioti atšvaitus.

   Tikimės, kad rūpinsimės savo ir vieni kitų saugumu bei saugiai keliausime...  

   Daugiau foto - NUOTRAUKOS