Iš močiutės skrynios 2017

Močiutės skrynios lobiai

2017 metus  Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Tautinio kostiumo ir Kalbos kultūros metais. Tai labai prasminga. Juk tiek daug neišsenkančių lobių – margaspalvių drobių, dainų, pasakų ir žaidimų -  vis dar saugo mūsų močiučių skrynios. Todėl Slavikų pagrindinė mokykla ir laisvalaikio centras, paminėdami šias dvi progas, sukvietė mokyklos ir miestelio bendruomenę į etnokultūrinį rytmetį ,,Iš močiutės skrynios“.

Šventėje dalyvavo ir gausus būrys svečių. Tai Slavikų kaimo kapela, atstovavusi Suvalkijos regionui. Visos šventės metu skambėjo jų dainos. Visus sužavėjo šauni žemaitė Virginija Snudaitienė. Ji pademonstravo žemaitės moters kostiumą, atskleidė jo dėvėjimo subtilybes.

Su mūsų krašto tradicijomis turėjo galimybę susipažinti ir svečiai iš Švedijos – mokytojai iš Stromsundo miesto. Jie ne tik stebėjo  etnografinių regionų pasirodymus, bet ir noriai kartu su visais šoko, žaidė ir dalyvavo kasos pynimo rungtyje. Svečiai turėjo puikią progą paragauti žemaitiško kastinio, aukštaitiškų žagarėlių, dzūkiškos ,,bobos“, suvalkietiškų skanėstų – farširuotos lydekos, skilandžio, ,,eglutės“.

Ne veltui sakoma, kad kalba mus suvienija, išlaisvina ir įprasmina, todėl vyresniųjų klasių mokiniai vieningai demonstravo savo žinias ir kūrybiškumą dalyvaudami rungtyse ,, Kalbame taisyklingai“ ir ,,Kas daugiau?“ Šventės dalyviai rinko gražiausiai moksleivių nupieštą tautinį kostiumą – piešinių konkurse dalyvavo mokytojos Galinos Sniečkuvienės vadovaujami mūsų moksleiviai. Visiems sekėsi puikiai, todėl mokinių laukė prizai – tikri lietuviški skanėstai - šakočiai.

Dvi valandos neprailgo. Visi daug pamatę, sužinoję, tiesiog smagiai pabuvę drauge, vėl užvėrėme  skrynią. Tegul ji ir toliau saugo mūsų močiučių sukauptus lobius.

                                                                                                                          Algima Špokienė

  

 

Daugiau foto - NUOTRAUKOS

http://slavikai.lt/index.php/galerija/category/75-is-mociutes-skrynios-2017