Bendruomenių diena 2016 Gelgaudiškyje

 

   Vasaros dienos, atrodo, kaip eiklus žirgas lekia šuoliais ir jų bėgsmo nesustabdysi, tik derinsiesi prie jo ritmo, kad viską laiku suspėtum. O derinti visada yra ką, nes aplink plyti derlius auginantys laukai, nes nuolatinės paramos ir dėmesio prašosi keliai, nes savo gražesnį veidą nori atspindėti mūsų miestai, miesteliai, gyvenvietės ir individualios sodybos. Visų darbų net ir nesuskaičiuosi. Bet vasara – ir dvasinio atokvėpio, atgaivos metas, o pastarajam lieka tik savaitgaliai arba neilgos atostogos.

   Tačiau visuomenė yra sumani: ji kultūrinių ar pramoginių renginių pagalba sukuria sau dvasinės atgaivos terapiją, kuri tikrai prisideda ir prie fizinių jėgų išsaugojimo bei stiprinimo. Tokių renginių birželio antrąjį savaitgalį rajone buvo ne vienas, kaip dabar dažnai taip būna ir todėl norintieji galėjo ir ateityje galės juos rinktis pagal savo pageidavimus ir poreikius.
   Tačiau bene pats ryškiausias minėto savaitgalio renginys – Bendruomenių diena 2016 Gelgaudiškyje, kuri vyko partnerystėje su Gelgaudiškio - Mažosios Lietuvos kultūros sostinės švente. Prie šio renginio taip pat prisidėjo ir Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centras (JKSC).   

  Šventė vyko tiksliai pagal numatytą scenarijų ir net lietus, kurio taip laukė Lietuva, rodėsi kaip kviestas svečias – nieką jis neišgąsdino, o tik nuotaikingą šurmuliuką sukėlė. Vikriai kūrėsi vienos dienos palapinių miestelis, iš kiekvienos ,,sodybos" sklido skanumynų kvapai ir vyko smagus ,,šeimynų" bei ,,kaimynų" bendravimas. Visiems įsikūrus, pereita prie svarbiausių šventės dalių – visos dienos programos, kuri prasidėjo šventės svečių sveikinimais ir gražiais linkėjimais. Svečių tarpe išvydom kaip visada savo krašto visuomenę gerbiančius seimo narį Mindaugą Bastį ir merą Juozą Bertašių su žmona, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkę Guodą Burokienę. O kuo laikyti vicemerą Edgarą Pilypaitį, svečiu ar šeimininku, kuris viską matė, viską jautė, visur suspėjo: kam patarti, ką išgirsti, kam padėti. Organizacinius rūpesčius ant savo pečių kantriai nešė Artūras Varankevičius, Gelgaudiškio bendruomenės centro ,,Atgaiva" pirmininkas kartu su savo bendruomenės aktyvu. Toliau vyko bendruomenių prisistatymai ir kaimo verslų demonstravimas. Po to – energingos ir žaismingos sporto varžybos ir šauniausių sąskrydžio dalyvių nominavimas. Toliau visi norintieji dalyvavo teatralizuotoje ekskursijoje po Gelgaudiškį, po kurios šventės dalyvių jau laukė Naisių vasaros teatro programa - Beprotiškai fantastiškos maestro ,,Vytauto Kernagio dainos". O tada – draugystės valandos iki vidurnakčio.

   Kaip kiekvienas rimtas renginys, taip ir šis, daugiausiai energijos jo pasiruošimui pareikalavo iš Gelgaudiškio visuomenės, iš seniūno Vinco Dobrovolskio ir kitų jos darbuotojų: juk reikėjo pasirūpinti visomis miestelio erdvėmis, jų estetiškumu ir šis nematomas darbas buvo kruopščiai atliekamas dar iki renginio, rūpinantis, kad niekas nesudrumstų šventinės svečių nuotaikos.
Gelgaudiškio – Mažosios Lietuvos kultūros sostinės Marijampolės regione šventės organizatorius maloniai nuteikė Naisių bendruomenės ir konkrečiai Šiaulių rajono tarybos nario verslininko ir politiko Ramūno Karbauskio gražiai po Lietuvą skleidžiamos idėjos prasmė. O ji tokia: renginiams be alkoholio nemokamai duoti Naisių turimą kilnojamą sceną su modernia įranga, taip pat suteikti metodinę paramą, sprendžiant organizacinius klausimus. Tokia parama dabar kaip tik pasinaudojo Gelgaudiškis.
   Šių metų renginys pateikė ir kitų malonių siurprizų: skaitlingai, beveik 100 procentų dalyvavo rajono seniūnijų seniūnai ir kiti jų atstovai, daugiau kaip pusė rajono bendruomenių centrų. Ir gera buvo matyti, kad visus šiuos žmones jungia gražūs bendruomeniški santykiai, artumas ir šiluma. Tos šilumos renginiui dar daugiau suteikė ir tautodailininkų darbų paroda, kuri stebino, nepaprastai plačiu išmoningumu.
04Renginio dalyvius pamalonino dar vienas iki šiol nebuvęs scenarijaus akcentas. Visos rajono seniūnijos, o tai reiškia - ir to krašto bendruomenės buvo eiliuota forma pristatytos, kas jų gyvenime ryškiausia,prasmingiausia. Kas jas veda į priekį. Pristatymų autorė Sudargo bendruomenės centro pirmininkė Alberta N. Dragūnaitienė
Šakių krašto bendruomenių centrų asociacija nuoširdžiai dėkoja visiems renginio dalyviams, svečiams ir rėmėjams už padovanotas puikias dvasinio atokvėpio valandas, kurios, tikime, prisidės prie kūrybinės minties ir veiklų plėtros ir dar vienu reikšmingu prisilietimu labiau sustiprins bendrystės saitus.

Informacija - http://sakiubca.lt/projektine-veikla/424-vasara-dideli-darb-ir-dvasinio-atokvepio-metas

   Šauniai pasirodė slavikiečių komanda...

Daugiau foto - NUOTRAUKOS