Žaidimų diena'2016

  Gegužės 31 d. Slavikų laisvalaikio centre įvyko šauni šventė -

Žaidimų diena,  

kurioje dalyvavo Slavikų pagrindinės mokyklos pradinukai. Pasitikdami labai ilgai lauktą vasarą, šventės dalyviai pirmiausiai pasikartojo eismo taisykles, dalyvavo viktorinoje, kurią organizavo mokytoja Judita Čereškevičienė.

Šiemet, jau trečią kartą, Slavikų seniūnijos bendruomenės centras kartu su  Zanavykų muziejumi dalyvauja projekte „Eismo saugumas bendruomenėse‘2016“, kurį organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Žaidimų dienos metu buvo akcentuojamas eismo saugumas. Todėl ir mūsų jaunoji karta buvo aktyvinama teisingai elgtis kelyje, kad laimingi ir sveiki rudenį grįžtu į mokyklą.

Pasitikrinę žinias apie kelių eismo taisykles ir ženklus bei pažiūrėję video medžiagą apie eismo saugumą, šventės dalyviai nupiešė piešinių saugaus eismo tema. Šiais piešiniais bus iliustruota knygelė, kurioje sutilps ir pačių vaikų sukurti eilėraščiai saugaus eismo tema. Knygelės leidyba rūpinsis Slavikų laisvalaikio centro renginių organizatorė Renata Baltrušaitienė ir Šakių viešosios bibliotekos Slavikų padalinio bibliotekininkė Algimanta Kuncaitytė. Na, o knygele pasidžiaugti jaunieji autoriai galės jau sugrįžę į mokyklą – Rugsėjo 1-osios šventės metu. Bibliotekininkė Algimanta taip pat pakvietė ir vasarą draugauti su knygomis. Kadangi 2016 metai paskelbti  bibliotekų metais, pristatė konkursą „Mano vasara su knyga“, apibendrinus konkurso rezultatus, geriausius skaitytojus apdovanosime mokslo ir žinių šventėje.         Pasidžiaugėme mažaisiais skaitytojais, kurie tik šiais metais pradėjo skaityti bibliotekoje. Tai Jokūbas Kriaučiūnas, Girmantas Kviečiūnas, Vilmantas Žemaitis ir Eimutis Vaškevičius - jie gavo dovanų knygutes. Taip pat visus supažindinom su Šakių viešosios bibliotekos paskelbtu konkursu „Išradingai pristatyk lietuvių autorių knygą“. Tuo paskatinom jau vasarą daugiau perskaityti lietuvių autorių knygų ir pamąstyti apie dalyvavimą  konkurse.

Linksmiausia šventės dalis vyko skvere prie Slavikų laisvalaikio centro. Naujai pastatytoje lauko scenoje (įvykdytas Slavikų seniūnijos bendruomenės centro projektas „Viešosios erdvės sutvarkymas Slavikų seniūnijos bendruomenės labui“) kiekvienas jaunas poetas turėjo galimybę užlipti ant scenos ir paskaityti savo kūrybos eilėraščius apie saugų eismą. Jaunieji poetai ir dailininkai buvo apdovanoti atšvaitais ir liniuotėmis saugaus eismo tema.

Vasara prasidėjo šauniais žaidimais, kuriose dalyvauti norėjo kiekvienas šventės dalyvis. Savo svajones vaikai nupiešė spalvotomis kreidelėmis ant asfalto ir iškeliavo atostogauti...

Renata Baltrušaitienė

Daugiau foto - NUOTRAUKOS