Dviratininkų varžybos 04-16

LIETUVOS MOKSLEIVIŲ KONKURSO

„ SAUGOKIME JAUNAS GYVYBES KELIUOSE 2015 M. STARTAS

                      Saugaus eismo renginiai Slavikuose jau tampa tradiciniais ir žinomi ne tik Šakių rajone, bet ir už jo ribų. Šiais metais balandžio 16 dieną mokykloje vykusią saugaus eismo šventę filmavo LRT televizija. Tai bendro Slavikų pagrindinės mokyklos, Slavikų seniūnijos ir BC darbo rezultatas. Mūsų mintims visada pritaria, padeda ir palaiko Šakių r. Švietimo skyrius, Šakių visuomenės sveikatos biuras, Šakių r. policijos komisariato ir SVAT Pagėgių rinktinės Šilgalių užkardos darbuotojai. Malonu, kad turime nemažai draugų ir bendraminčių. Šį kartą į mūsų renginį atvyko 20 moksleivių iš Jurbarko r. Eržvilko gimnazijos (vad. mokytojas J. Jonikas), 6 - iš Jurbarko r. Seredžiaus S. Šimkaus pagrindinės mokyklos (vad. mokytojas  R. Undraitis).

                      Po gražių Šakių r. Švietimo skyriaus vedėjo E. Pauliukėno, Šakių r. policijos komisariato prevencijos poskyrio vyr. specialistės V. Kutkaitytės, Slavikų seniūno V. Sprainaičio, mokyklos  direktoriaus J. Rakicko, Eržvilko gimnazijos mokytojo J. Joniko linkėjimų ir nuotaikingos slavikiečių vokalinio ansamblio (vad. S. Janulaitienė) dainos mokiniai stojo į jaunųjų dviratininkų varžybų startą. Pirmiausiai laukė rimtas teorinių žinių patikrinimas. Kiekvienas varžybų dalyvis laikė KET egzaminą, kurį sudarė net 20 klausimų. Maketuose reikėjo pademonstruoti dviratininko orientavimosi eismo aplinkoje. Jaunimo gebėjimus vertino reikli keturių policijos darbuotojų komisija. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad iš 40 – ies dalyvių trys nepadarė nei vienos klaidos. Tai slavikiečiai R. Šimkutė, E. Urbonas ir G. Kneižytė.

                      Dviračio vairuotojui reikalingas ir medicininės žinios. Labai svarbu mokėti suteikti pirmąją pagalbą. Varžybų dalyvius mokė ir jų žinias tikrino Šakių sveikatos biuro specialistė J. Gražinskienė. Geriausiai žinios įvertintos ir prizas įteiktas slavikiečiui G. Zakurskiui.

                      Kaip žinios ir mokėjimai taikomi praktiškai parodė dalyvių važiavimas trasa.  Šioms varžyboms puikią trasą vėl paruošė Eržvilko gimnazija. Mokėjimus vertino  net 8 eismo instruktoriai - šios gimnazijos vyresnių klasių mokiniai.  Saugumą gatvėje užtikrino Šakių policijos ir Šilgalių užkardos darbuotojai.

                      Į geriausiųjų dešimtuką šioje varžybų rungtyje pateko slavikiečiai: E. Mačiulaitytė, R. Lekavičiūtė, K. Bandzaitė, M. Čereškevičius, M. Martišius, L. Romikaitytė, G. Zakurskis. Prizininkais tapo R. Šimkutė (III vieta), E. Urbonas (II vieta), L. Mačiulaitis (I vieta).

                      Varžybų dalyvių laukė sudėtinga figūrinio dviračio vairavimo rungtis. Du slavikiečiai – L. Mačiulaitis ir E. Urbonas trasą įveikė be klaidų. R. Šimkutė rungtį baigė tik su vienu, R. Lekavičiūtė ir E. Mačiulaitytė tik su 2 baudos taškais. Į geriausiųjų dešimtuką dar pateko slavikiečiai M. Martišius, M. Čereškevičius, L. Romikaitytė, K. Jocius. Už reiklų objektyvų teisėjavimą šioje rungtyje dėkojame mokytojoms: E. Intupienei, A Kriščiokaitienei, J. Čereškevičienei, V. Rakickienei ir aštuntos klasės mokinei V. Bunikytei.

                      Varžybos baigėsi. Sėkmingiausiai atskirose rungtyse pasirodę dalyviai buvo apdovanoti Šakių švietimo skyriaus, Slavikų seniūnijos BC, Šakių policijos komisariato, mokyklos įsteigtais prizais. Slavikų seniūnijos labai grąžų ir saldų prizą seniūnas V. Sprainaitis įteikė važiavimo trasą įrengusiems ir teisėjavusiems eržvilkiečiams. Taip reikalingus pėstiesiems ir dviratininkams žibintus Slavikų seniūnijos BC pirmininkė įteikė simpatiškiausiems ir perspektyviausiems dalyviams iš Seredžiaus pagrindinės mokyklos.

                      Lietuvos moksleivių konkursas „Saugokime jaunas gyvybes keliuose - 2015“ tik prasideda. Dar laukia daug treniruočių ir varžybų. Slavikiečiai dabar ruošiasi regioninėms jaunųjų dviratininkų „Saugus ratas“ varžyboms. Jeigu lydės sėkmė gal rungtyniausime ir finalinėse varžybose, kurios vyks birželio 11 d. Kaune.

                      Suaugusiems Slavikų seniūnijos bendruomeniečiams paskaitą apie saugų elgesį keliuose paskaitė lektorė S. Grigaliūnienė. Jiems buvo išdalintos šviesą atspindinčios priemonės.

http://www.policija.lt/index.php?id=33361

http://drg.lt/svietimas/11501-startavo-moksleiviu-saugaus-eismo-keliuose-konkursas

http://sakiubca.lt/projektine-veikla/337-lietuvos-moksleivi-konkurso-saugokime-jaunas-gyvybes-keliuose-2015-m-startas-slavikuose

 

 

                      Foto - http://slavikai.lt/index.php/galerija/category/35-dviratininku-varzybos-04-16