Dviračių žygis

DVIRAČIŲ ŽYGIS SKIRTAS K. DONELAIČIO 300 - OSIOMS METINĖMS PAMINĖTI

2014 m. rugpjūčio 9 d. 9 val. – rugpjūčio 9 d. 21 val.

 

Ankstyvą šeštadienio rytą prie Zanavykų muziejaus būriavosi dviratininkai mėgėjai iš Šakių, Lukšių ir Kauno rajono. Šiais metais dviračių žygis buvo skirtas lietuvių grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 300 – osioms gimimo metinėms paminėti.

Dviračių žygio tikslas buvo ne tik supažindinti dalyvius su Zanavykų krašto lankytinomis kultūrinėmis ir istorinėmis vietomis, pagerbti Kristijono Donelaičio atminimą, bet dar ir gerinti jaunimo užimtumą, ugdyti savarankiškumą ir savitarpio pagalbą. Dviračių žygio metu dalyviai buvo mokomi ir skatinami saugiai elgtis kelyje.

Kadangi Zanavykų muziejus dalyvauja projekte "Saugus eismas bendruomenėse“, prieš išvykstant į dviračių žygį, Šakių kelių policijos poskyrio specialistas Gintautas Vedegys pravedė saugaus eismo instruktažą. Laimingo kelio žygeiviams linkėjo Lukšių ir Šakių bendruomenių atstovai.

Jau trečius metus Zanavykų muziejaus darbuotojų organizuojamas dviračių žygis buvo vienas iš Lietuvos muziejų asociacijos „Lietuvos muziejų kelias“ projekto renginių. Tad išlydėti žygeivius atvyko Lietuvos muziejų kelio Sūduvos regione koordinatorius Tomas Kukauskas.

Prie sveikinimų ir gero kelio linkėjimų prisidėjo Šakių rajono vicemerė Rima Rauktienė ir Kultūros bei turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė.

Išsidalinę šviesą atspindinčias liemenes, atšvaitus ir šalmus, žygeiviai sėdo ant dviračių ir leidosi Nemuno pakrantės link. Numynus 23 kilometrus žygio dalyvius Plokščiuose pasitiko Gražina Kazarian. Ji supažindino su miestelio istorija, lankytinomis vietomis, parodė mokyklos muziejų. Žygeiviams atgauti jėgas padėjo Voniškių ir Kubilių bendruomenių paruošti pietūs. Pasistiprinę dviračių žygio dalyviai pėdalus mynė į Kriūkus. Susipažinus su miesteliu ir stabtelėjus atokvėpio minutėlei prie „Špykėrės“, šaltais ledais ir gaivinančiais gėrimas žygeivius vaišino Sigitas Stanaitis. Kriūkuose dviračių žygio dalyvius pasitiko ir Lekėčių link lydėjo Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie susisiekimo ministerijos vyriausiasis specialistas Viktoras Kuznecovas. Pasigrožėti nuostabia aplinka ir gamtovaizdžiais žygeiviai trumpam sustojo prie Žemosios Panemunės piliakalnio. Lekėčiuse 20 dviratininkų, tarp kurių buvo ir garbaus amžiaus, netgi 79 ir 76 metų sinjorai, pasitiko Šakių miškų urėdijos, Lekėčių girininkijos, Gamtos ir miškininkystės informacinio centro - muziejaus vadovė Lina Čekauskienė. Ji supažindino su Lekėčių miestelio istorija, aprodė ne tik Gamtos ir miškininkystės informacinio centro – muziejų, bet ir 2010 metais atidarytą Čekauskų etnografinį muziejų. Jo teritorijoje dviračių žygio dalyviai turėjo galimybę išsikepti UAB „Samsonas“ dovanotas dešreles ir papramogauti prieš kelionę atgal į Zanavykų muziejų. Pasiekę kelionės tikslą - Zanavykų muziejų, nuo kurio žygis ir prasidėjo, žygeiviai buvo laimingi ir patenkinti įveikę munatytą maršrutą. Vieni dviračiais važiavo namo, kiti liko Zyplių dvaro teritorijoje vykusiame „Sidabrinės gervės naktys 2014“ renginyje.